ПРИРОДЕН МЕД СО ТААН

300.00 ден600.00 ден

Медот со сусам е комбинација која би требало почесто да се наоѓа на вашето дневно мени. Не само што е вкусна, туку е и супер лек за целокупното здравје. Оваа природна смеса е извор на витамини Е, А и Б, минерали и омега 3 и 6 масни киселини.

Исчисти
ШИФРА: 010 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Медот со сусам е комбинација која би требало почесто да се наоѓа на вашето дневно мени. Не само што е вкусна, туку е и супер лек за целокупното здравје. Оваа природна смеса е извор на витамини Е, А и Б, минерали и омега 3 и 6 масни киселини.

Се препорачува да се консумира наутро, на гладен стомак од следниве неколку причини:

  • го зајакнува имунитетот
  • ја намалува желбата за слатко
  • ги ублажува стомачните болки
  • помага при гастритис, колитис и чир
  • ги зајакнува коските
  • ги стимулира менталните активности
  • ја зголемува физичката издржливост
  • го подобрува квалитетот на косата и кожата

За подетални информации и нарачка на моб 078 304 665. Иван

Дополнителни информации

ПАКУВАЊЕ

1 Кг, 0,5 Кг