БРОНХОМЕД – природен ливадски мед со прополис

350.00 ден700.00 ден

Полен е збир на поленови зрнца од цветните растенија. Во него се содржат речиси сите минерали кои ги има во крвта, посебно е извор на железо, бакар и манган. Пчелите го обработуваат поленот со ензимите , и поленот помешан со медот влегува во процес на млечно – кисела ферментација .

ШИФРА: 006-1 Категорија: Ознаки: ,

Полен е збир на поленови зрнца од цветните растенија. Во него се содржат речиси сите минерали кои ги има во крвта, посебно е извор на железо, бакар и манган. Пчелите го обработуваат поленот со ензимите , и поленот помешан со медот влегува во процес на млечно - кисела ферментација .

  • Со редовно конзумирање на цветен прав или перга многу се подобрува апетитот , забрзаното растење и развивање. Предноста на цветниот прав во однос на другите прехранбени производи е во тоа што во неговиот состав се присутни основните хранливи елементи : протеин , јаглени хидрати , органски киселини , витамин , микро елементи  , хормони и др .
  • Посебно добро делува на болестите како :  хроничен колитис , нередовна столица , кај дијареа каде што официјалната терапија не помогнала , во лекување на простатата , за лекување на разни заболувања на тенкото и дебелото црево , кај лекувањето на дијабетесот бидејќи  предизвикува и мало зголемување на инсулинот , кај атеросклероза , срце и крвни садови анемија, мажите по 40-тата година за заштита на простата, треба секојдневно да земаат по 1 супена лажица или 15 грама полен дневно.

За подетални информации и нарачка на моб 078 304 665. Иван

0
    0
    Кошничка
    Вашата кошничка е празнаВрати се