ПРИРОДЕН МЕД СО ЦИМЕТ

300.00 ден600.00 ден

Овие производи особено се популарни во традиционалната кинеска медицина и Ајурведата, индиски систем на лекување. Медот нема рок на траење, а циметот е ценет и вреднуван илјадници години наназад. Денес, секој има пристап до овие два производи, чии позитивни ефекти се научно докажани.

Исчисти
ШИФРА: 008 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Овие производи особено се популарни во традиционалната кинеска медицина и Ајурведата, индиски систем на лекување. Медот нема рок на траење, а циметот е ценет и вреднуван илјадници години наназад. Денес, секој има пристап до овие два производи, чии позитивни ефекти се научно докажани. Особено е ефективна мешавината од мед и цимет:

  • Ја подобрува работата на срцето
  • Медот и циметот помагаат во превенција на кардиоваскуларни болести.
  • Медот го зголемува протокот на крв до срцето, додека циметот го намалува лошиот холестерол.
  • Корисни се против бактериски инфекции
  • Медот и циметот имаат антибактериски ефект, така што оваа комбинација може да ја користите не само кога сте настинати, туку и при други инфекции.
  • Медот е природен антибиотик, долго време се користел за дезинфицирање на рани.
  • Циметот има антибактериски, антивоспалителни и антигабични дејства.
  • Помага при намалување на тежината

Циметот и медот не се продукти од кои се слабее, но заедно можат да делуваат за побрзо губење на тежината, доколку тоа ви е целта. Шеќерот може да го замените со мед, а циметот го намалува нивото на шеќер во крвта и ја зголемува чувствителноста на инсулин, што е одговорен за метаболизмот.

За подетални информации и нарачка на моб 078 304 665. Иван

Дополнителни информации

Тежина Недостапно
ПАКУВАЊЕ

1 Кг, 0,5 Кг