ПРИРОДЕН МЕД СО СЕМЕ ОД КОПРИВА

300.00 ден600.00 ден

Природниот мед во комбинација со семето од коприва е најдоброто лековито средство за прочистување на крвта, со чија редовна употреба значително расте бројот на црвените крвни зрнца.

Исчисти
ШИФРА: 009 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Природниот мед во комбинација со семето од коприва е најдоброто лековито средство за прочистување на крвта, со чија редовна употреба значително расте бројот на црвените крвни зрнца.

Покрај тоа, постојат и големи причини да се користи во исхраната, утврдено е дека семето од коприва:

  • Корисно е за лекување на бубрежни заболувања
  • Ја подобрува работата на тироидната жлезда
  • Го чисти организмот од токсини
  • Помага за регулирање на нивото на холестерол и триглицериди во крвта
  • Го зајакнува организмот дава енергија и сила
  • Го намалува уморот
  • Го зајакнува имунитетот
  • Има позитивен ефект против алегија
  • Корисно е за ноќно мокрење кај децата

За подетални информации и нарачка на моб 078 304 665. Иван

Дополнителни информации

Тежина Недостапно
ПАКУВАЊЕ

1 Кг, 0,5 Кг