Медот е традиционален лек за воспаление на грлото, студии потврдиле дека е поделотворен дури и од медикалентите што се препишуваат во таков случај. Благодарение на своите антивирусни, антибактериски и антигабични својства, медот ги спречува инфекциите, го зајакнува имунитетот и значајно го забрзува закрепнувањето.

Се мешаат еднакво количество на мед и јаболков оцет, па се јаде по една лажица од мешавината на секои 4 часа.

Исто така, едноставно во шолја топла вода додајте една лажица мед исцедете половина лимон и пијте во голтки

0
    0
    Кошничка
    Вашата кошничка е празнаВрати се